2018 2025
AUTOBUSY - jízdní řády

Informace k novým autobusovým jízdním řádům naleznete na našich webových stránkách pod záložkou:

> Obec

> Jízdní řády

> Nové jízdní řády od 1.12.2024

Masopust je tradiční veselí v maskách, které od nepaměti slouží především k pobavení a utužení dobrých sousedských vztahů. V Kozojedech se koná v sobotu 24. února 2024.

Oslavy nového roku

obracím se na Vás s žádostí, abyste se na oslavu silvestra a nového roku zdrželi používání zábavní pyrotechniky. Po šokujících činech, které se bolestně dotkly každého z nás, můžeme oslavit příchod nového roku i bez dělobuchů a rachejtlí a zbytečně nezvyšovat nervozitu.

Do nového roku Vám přeji pevné zdraví, spokojenost a hodně úspěchů.
Předem děkuji za respektování mé žádosti.

S pozdravem Pavel Piller
starosta obce Kozojed

Digitální vzdělávání.

Digitální vzdělávání dětí v MŠ Kozojedy je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.

Od prosince 2023 mají díky velké sponzorské podpoře firmy Saint - Gobain Construction Products CZ a.s. sídlící v Kozojedech, obě třídy naší MŠ rovnocenné IT vybavení pro vzdělávací činnosti a troufáme si říci, že velmi nadstandartní podmínky pro digitální vzdělávání dětí a rozvoj jejich kompetencí v této oblasti.

Výukový dotykový 3 Panel má univerzální mobilní stojan 3 v 1 - výškově polohovatelný s motorickým naklápěním pro jakoukoliv interaktivní obrazovku 55" - 65" na pojízdném stojanu funguje jako velký tablet. Na rozdíl od interaktivní tabule nepotřebuje notebook ani dataprojektor ani plátno.

Obsluha je velmi jednoduchá, protože se jednotlivé komponenty nemusí sehrávat a nastavovat. Panel se pouze připojí do zásuvky a zapne tlačítkem jako běžný přístroj.

Panely mají také WIFI připojení na internet a propojení do školní WIFI sítě. Na rozdíl od stolního PC nebo notebooku děti při jeho ovládání stojí, pohybují se a může s ním pracovat několik dětí (2-3) současně.

Při „plnění úkolů“ děti spolu komunikují, domlouvají se na postupu a společně prožívají úspěšný nebo neúspěšný průběh činnosti. V panelech jsou naistalovány výukové programy například pro poznávání hudebních nástrojů, zvířat, barev a věcí kolem nás.

Paní učitelky mohou dále přímo využívat volně přístupné vzdělávací programy z internetu, které mohou cíleně zakomponovat do řízených činností třídního vzdělávacího plánu (TVP).

Jsme rádi, že můžeme dětem nabízet stále modernější podmínky k vzdělávání a připravovat je plynule na vstup do ZŠ.

publikováno: 1. 9. 2020 20:47,

Dětské rybářské závody

publikováno: 16. 4. 2024,

• rybník Na Pastvinách (u kiosku)

RS Kozojedy vás zve na Dětské rybářské závody. Již 7. ročník se bude konat v sobotu 18. května nově na rybníku Na Pastvinách (u kiosku). Zúčastnit se mohou děti z Kozojed a jejich příbuzní do 15 let s doprovodem dospělé osoby. Přijít zasoutěžit si mohou i děti z Rybářského kroužku.

Všichni soutěžící musí mít vlastní výbavu. Lov na srkačku je zakázán. Občerstvení je zajištěno rybářským spolkem. Zahájení je v 8 hodin a vyhlášení výsledků mezi 12. až 13. hodinou.

Účast dopředu nahlaste pořadatelům SMS nebo WhatsApp na tel.: 722 994 988 a to nejpozději do 14. května 2024.

Petrův zdar!

RS Kozojedy

Plakát najdete v příloze.

Velikonoční jarmark

publikováno: 19. 3. 2024,

• začíná v neděli 24. 3. 14:00 - končí v

Na tradičním velikonočním jarmarku najdete bohatou nabídku jarního i přímo velikonočního zboží. Přijďte si zpříjemnit Velikonoce lákavými věcmi. Nabídku pořadatelé postupně odkrývají na facebookové události Velikonoční jarmark.

Zákaz parkování na silnici, bude se čistit!

publikováno: 19. 3. 2024,

• začíná ve středu 20. 3. 06:00 - končí v

Ve středu 20. března je zákaz parkování po celé obci.

Nenechávejte své vozy, ani jiné překážky, stát na vozovce nebo blízko ní. Od brzkých hodin se budou čistit komunikace v obci.
Děkujeme za součinnost. Jarní úklid je potřeba. A to nejen na silnicích.