• Alena Šámalová

Digitální vzdělávání.

Digitální vzdělávání dětí v MŠ Kozojedy je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.

Od prosince 2023 mají díky velké sponzorské podpoře firmy Saint - Gobain Construction Products CZ a.s. sídlící v Kozojedech, obě třídy naší MŠ rovnocenné IT vybavení pro vzdělávací činnosti a troufáme si říci, že velmi nadstandartní podmínky pro digitální vzdělávání dětí a rozvoj jejich kompetencí v této oblasti.

Výukový dotykový 3 Panel má univerzální mobilní stojan 3 v 1 - výškově polohovatelný s motorickým naklápěním pro jakoukoliv interaktivní obrazovku 55" - 65" na pojízdném stojanu funguje jako velký tablet. Na rozdíl od interaktivní tabule nepotřebuje notebook ani dataprojektor ani plátno.

Obsluha je velmi jednoduchá, protože se jednotlivé komponenty nemusí sehrávat a nastavovat. Panel se pouze připojí do zásuvky a zapne tlačítkem jako běžný přístroj.

Panely mají také WIFI připojení na internet a propojení do školní WIFI sítě. Na rozdíl od stolního PC nebo notebooku děti při jeho ovládání stojí, pohybují se a může s ním pracovat několik dětí (2-3) současně.

Při „plnění úkolů“ děti spolu komunikují, domlouvají se na postupu a společně prožívají úspěšný nebo neúspěšný průběh činnosti. V panelech jsou naistalovány výukové programy například pro poznávání hudebních nástrojů, zvířat, barev a věcí kolem nás.

Paní učitelky mohou dále přímo využívat volně přístupné vzdělávací programy z internetu, které mohou cíleně zakomponovat do řízených činností třídního vzdělávacího plánu (TVP).

Jsme rádi, že můžeme dětem nabízet stále modernější podmínky k vzdělávání a připravovat je plynule na vstup do ZŠ.