Anketa - zahradní kompostéry zdarma

Probíhá druhá vlna získání zahradních kompostérů pro obyvatele obce Kozojedy z dotací EU. Podmínkou pro možné přiznání dotace je dosažení určitého finančního limitu, proto bychom chtěli zjistit Váš zájem.

Podmínkou dotace je, že kompostér bude 5 let sloužit na pozemku v k. ú. Kozojedy. Přihlášení žadatele k trvalému pobytu v obci Kozojedy podmínkou není.

Není limitován počet kompostérů na 1 obyvatele, tzn.  1 občan si může objednat i více kompostérů dle velikosti pozemku. Kompostér musí být využit k účelu, ke kterému slouží! Zvažte využití kompostéru. Někteří občané ho z 1. várky mají stále složený (nevyužitý, čistý a složený ho po dohodě lze vrátit na OÚ).

Kompostér je pro občany ZDARMA

Informace – cena domácího kompostéru se obvykle pohybuje od 3 do 8 tisíc Kč/ks v závislosti na objemu. Životnost je cca 20 let, tloušťka stěny min. 6 mm. Je uzavíratelný, vyrobený z HDPE, otevírání ze všech stran v celé výšce i šířce, větrací otvory.

Suroviny vhodné do kompostu:

Posekaná tráva, zbytky rostlin, listí, štěpka, kůra stromů, rozdrcené dřevo, piliny, hobliny, kávová sedlina, zbytky ovoce a zeleniny, slupky, zemina, trus a podestýlka drobných zvířat (kromě psů a koček), exkrementy hospodářských zvířat (omezené množství), sláma a jiné sklizené zbytky, popel ze dřeva atd.

Předpokládaná finanční úhrada: 85 % dotace, 15 % spoluúčast obce Kozojedy.

Děkujeme za Vaše odpovědi.
Obecní úřad Kozojedy

V případě zájmu o kompostér si stáhněte přiložený odpovědní lístek, vytiskněte, vyplňte, a buď ho předejte na obecním úřadě v Kozojedech nebo kvalitní sken/foto zašlete na e-mail: jana.kozojedy@email.cz nejpozději do 15. prosince 2023.
Odpovědní lístek je také možno odstřihnout z Kozojedského zpravodaje podzim/zima 2023.

Novinky z obce

Změna jízdních řádů od 1.12.2024

publikováno: 27. 3. 2024

Od 1.12.2024 vstoupí v platnost nové jízdní řády na autobusových linkách PID. Vzhledem k provázanosti autobusových linek s železniční dopravou bude nutné akceptovat rovněž celostátní termín změny jízdních řádů o 14 dní později, tj. 15.12.2024.

AUTOBUSY - jízdní řády

publikováno: 27. 3. 2024

• Martina Šafránková

Informace k novým autobusovým jízdním řádům naleznete na našich webových stránkách pod záložkou:

> Obec

> Jízdní řády

> Nové jízdní řády od 1.12.2024

Studie přechodu na hlavní silnici

publikováno: 20. 3. 2024

Studii na přechod na hlavní silnici najdete na našich stránkách pod záložkou Úřad > Komunikace.

Zákaz parkování na silnici, bude se čistit!

publikováno: 19. 3. 2024,

• začíná ve středu 20. 3. 06:00 - končí v

Ve středu 20. března je zákaz parkování po celé obci.

Nenechávejte své vozy, ani jiné překážky, stát na vozovce nebo blízko ní. Od brzkých hodin se budou čistit komunikace v obci.
Děkujeme za součinnost. Jarní úklid je potřeba. A to nejen na silnicích.