Bruslení na vlastní nebezpečí a záchranné lano

Letos nám zima dopřála zamrzlé kozojedské rybníky a bruslení je nyní vyhledávanou kratochvílí.

Při vstupu na led buďte opatrní a vždy si předem zjistěte, zda je led dostatečně silný a změny počasí ho nepoškodily. Bruslení i vstup na ledovou plochu je na vlastní nebezpečí! Tloušťka ledu nemusí být po celé ploše stejná.
U rybníku Pod Hotelem i Na Pastvinách (u kiosku) je viditelně pověšené záchranné lano. V případě potřeby se dá rychle sundat a použít. Je označeno červenou stuhou.
Pokud ho nepotřebujete, nesundávejte ho, aby se neztratilo. Místo je dobře vidět viz přiložené fotografie.

Před bruslením je dobré si přečíst instrukce hasičského sboru, kde například popisují jak se chovat, když se propadnete, cituji: „Pokud dojde k propadu na ledu:
- nepropadejte panice;
- upozorněte okolí, že potřebujete pomoct;
- doporučuje se vylézat ve směru, odkud tonoucí přišel, protože tam byl led únosný. Od místa proboření je vhodné se plazit nebo válet, aby se hmotnost rozkládala na větší plochu;
- k vytažení osoby může posloužit větev, hokejku, prkno, případně tažné lano z povinné výbavy vozidla.“
Více na webu HZS Praha.

Autor titulní fotografie: HC Kozojedy

Novinky z obce a volného času

Kontejnerová místa