Bruslení pod novým osvětlením

Rybník Pod Hotelem má nové osvětlení

Letošní zima nám konečně přála. Mrzlo, až praštilo, a  po několika letech zamrzly rybníky. V Kozojedech je tradicí bruslení na rybníce „Pod hotelem“. Při mrazech a dobré sněhové nadílce, nabízí svah a rybník pod Hotelem Na Závisti komplexní zimní radovánky nejen dětem, ale celým rodinám. Prostor je využíván širokou veřejností za světla i za tmy. Proto pánové z obecního zastupitelstva ve spolupráci s hráči HC Kozojedy udělali vše pro to, aby alespoň na krátkou mrazivou dobu obnovili tradici bruslení na rybníce Pod hotelem.

Sloupy osvětlení byly původně postaveny zhruba před 40 lety místními dobrovolníky. Po dlouhé době bylo nutné světla již po několikáté vyměnit. Za podpory pana Pavla Pillera, starosty obce, chlapi nainstalovali osm nových, kvalitnějších a výkonnějších světel tak, aby bylo bruslení i za tmy komfortní a bezpečnější.

Stačilo se tedy „jen“ starat o led. Vyhrnování sněhu a opravy puklin v ledu zajistili muži ze zmíněného hokejového týmu. Ocenili, jak bruslaři dodržovali výstrahy na improvizovaných cedulích. Pro příště doladíme, nevhazování předmětů na měkký led a bude bruslení ještě kvalitnější.

Dobrovolná spolupráce občanů a obecního úřadu byla opět klíčovým faktorem vedoucí k dobré náladě a k cestě naplno v daný moment využít to, co nám prostory obce nabízejí.