Jaký byl výlov Pod Hotelem

V sobotu ráno 21. října se konal výlov rybníka Pod Hotelem.

Před sedmi lety, kdy byl rybník loven naposledy, se nádrž doplnila zhruba 300 ks menších kaprů, několik amurů a letos na jaře přibyla další osádka téměř 160 kaprů a 8 štik. K zármutku rybářů bylo v nádrži pouhých 150 ks kaprů, dva velcí amuři a přemnožená bílá ryba. Osm velkých štik zmizelo a nezůstala po nich ani šupina.

Práce výlovu stěžovalo silné zanesení rybníka, které v nejhlubším místě mělo až 170 cm bahna. Z takto těžkých podmínek se někteří lidé bez pomoci ani nedostali. Bahno drží tak pevně, že nohy nejdou zvednout. „Záchranné akce“ byly rychlé a za pomocí kolegů rybářů.

Z pohledu návštěvníků se výlov povedl. Lidé si zakoupili živé ryby, prohlédli osádku rybníka a poznali krásu nejen ryb, ale i raků nebo škeblí. Za nezvykle teplého počasí lidem sledování výlovu zpříjemnilo i občerstvení, které jim rybáři zajistili.

Rybáři děkují všem, kteří přišli pomoct i podpořit akci. Více informací z RS Kozojedy najdete na jejich webových stránkách

Fotografie z výlovu: Jiří Göllner (vč. titulní fotky)
a Petra Škarková (viz popisek fotky)

Dětské rybářské závody

publikováno: 16. 4. 2024,

• rybník Na Pastvinách (u kiosku)

RS Kozojedy vás zve na Dětské rybářské závody. Již 7. ročník se bude konat v sobotu 18. května nově na rybníku Na Pastvinách (u kiosku). Zúčastnit se mohou děti z Kozojed a jejich příbuzní do 15 let s doprovodem dospělé osoby. Přijít zasoutěžit si mohou i děti z Rybářského kroužku.

Všichni soutěžící musí mít vlastní výbavu. Lov na srkačku je zakázán. Občerstvení je zajištěno rybářským spolkem. Zahájení je v 8 hodin a vyhlášení výsledků mezi 12. až 13. hodinou.

Účast dopředu nahlaste pořadatelům SMS nebo WhatsApp na tel.: 722 994 988 a to nejpozději do 14. května 2024.

Petrův zdar!

RS Kozojedy

Plakát najdete v příloze.

Velikonoční jarmark

publikováno: 19. 3. 2024,

• začíná v neděli 24. 3. 14:00 - končí v

Na tradičním velikonočním jarmarku najdete bohatou nabídku jarního i přímo velikonočního zboží. Přijďte si zpříjemnit Velikonoce lákavými věcmi. Nabídku pořadatelé postupně odkrývají na facebookové události Velikonoční jarmark.

Zákaz parkování na silnici, bude se čistit!

publikováno: 19. 3. 2024,

• začíná ve středu 20. 3. 06:00 - končí v

Ve středu 20. března je zákaz parkování po celé obci.

Nenechávejte své vozy, ani jiné překážky, stát na vozovce nebo blízko ní. Od brzkých hodin se budou čistit komunikace v obci.
Děkujeme za součinnost. Jarní úklid je potřeba. A to nejen na silnicích.