Jaký byl výlov Pod Hotelem

V sobotu ráno 21. října se konal výlov rybníka Pod Hotelem.

Před sedmi lety, kdy byl rybník loven naposledy, se nádrž doplnila zhruba 300 ks menších kaprů, několik amurů a letos na jaře přibyla další osádka téměř 160 kaprů a 8 štik. K zármutku rybářů bylo v nádrži pouhých 150 ks kaprů, dva velcí amuři a přemnožená bílá ryba. Osm velkých štik zmizelo a nezůstala po nich ani šupina.

Práce výlovu stěžovalo silné zanesení rybníka, které v nejhlubším místě mělo až 170 cm bahna. Z takto těžkých podmínek se někteří lidé bez pomoci ani nedostali. Bahno drží tak pevně, že nohy nejdou zvednout. „Záchranné akce“ byly rychlé a za pomocí kolegů rybářů.

Z pohledu návštěvníků se výlov povedl. Lidé si zakoupili živé ryby, prohlédli osádku rybníka a poznali krásu nejen ryb, ale i raků nebo škeblí. Za nezvykle teplého počasí lidem sledování výlovu zpříjemnilo i občerstvení, které jim rybáři zajistili.

Rybáři děkují všem, kteří přišli pomoct i podpořit akci. Více informací z RS Kozojedy najdete na jejich webových stránkách

Fotografie z výlovu: Jiří Göllner (vč. titulní fotky)
a Petra Škarková (viz popisek fotky)