Omezení provozu na silnici I/2 v Louňovicích

Na silnici I/2, na průtahu Louňovicemi, počítejte znovu s omezeným provozem od 18. září do 30 listopadu 2023. Informace máme přímo z OÚ Louňovice.

Jistě jste zaznamenali, že úsek před koupelnovým studiem zůstal neopraven. Důvodem je plánovaná výstavba odbočovacího pruhu k budoucí nové svazkové základní škole LOŠBATES. Odbočovací pruh se začne budovat 19. září a bude dokončen 30. listopadu 2023.

Proč se nestavělo ve stejné době, kdy probíhala rekonstrukce silnice a proč bude výstavba trvat tak dlouho?

To je jistě otázka, kterou si teď klade každý z nás. Odpověď je prostá. Výstavba odbočovacího pruhu bude probíhat zcela odlišnými technologickými metodami než samotná rekonstrukce. Bude kompletně odstraněn povrch, budou probíhat přeložky plynu, dešťové i splaškové kanalizace, budování přípojek vody a kanalizace pro novou školu atd. Vzhledem k tomu, že se vše může dělat vždy pouze na jedné polovině silnice, je to samozřejmě o dost komplikovanější. Všemu navíc předcházela složitá smluvní i povolovací dokumentace, tedy nebylo možné tyto dvě stavby zcela synchronizovat.

Autorka textu: Ing. Martina Malinová, Ph.D., místostarostka OÚ Louňovice