Rybáři oslavili padesáté výročí

Kozojedský rybářský spolek je tu už 50 let a čítá kolem 65 členů.

Naše obec se v poslední době rozrostla o mnoho obyvatel, kteří hledali, a také snad našli, klidné venkovské prostředí, jehož nedílnou součástí jsou lesy, hospodaření zemědělců na polích se všemi i nežádoucím vlivy, chovatelé králíků nebo drůbeže s nezbytným ranním kokrháním kohoutů a našich miláčků pejsků a kočiček, kteří se také ozývají. Kozojedy jako obec, jsou výjimečné i tím, že zde naši dědové a otcové vybudovali vodní plochy, požární nádrže, které jsou tak oblíbené obyvateli obce i návštěvníky (v létě ocení koupání, v zimě bruslení). O tyto požární nádrže se několik desítek let stará a hospodaří na nich rybářský spolek Kozojedy, který byl založený před padesáti lety. Právě k tomuto výročí je pořádáno několik akcí. Zahájení sezony  první sobotu v dubnu s pikantním občerstvením a posezením u kiosku, noční rybářské závody, které byly 10. srpna včetně vyhodnocení, předávání pohárů, diplomů a cen s následným občerstvením. Ročník 2018 byl velmi významným právě pro domácí týmy, které obsadily první místa.

Další akcí rybářského spolku byly dětské rybářské závody. Děti do patnácti let si v doprovodu rodičů mohly vyzkoušet sportovní rybolov na chovném rybníku „Pod hotelem“. Sešlo se 14 závodníků, kteří se radovali z každého záběru a chycené ryby. Během krásného a slunečného dopoledne se občerstvovali u provizorního stánku s opečenými špekáčky, nechyběly sladkosti a limonády. Vyhodnocení závodníků proběhlo v půl jedné na hrázi. Všichni vyhráli! Radost byla z předaných pohárů, diplomů a medailí s označením padesáti let od založení  rybářského spolku v Kozojedech. Samozřejmě byli spokojení i tatínkové, kteří mladé závodníky doprovázeli. Akce byla zakončena poděkováním všem obětavým organizátorům dětských rybářských závodů.

autor textu: Za rybářský spolek Kozojedy, Karel Záruba, předseda

foto: ilustrační ze závodů